• 22 824 06 06
  • +48 503 478 455
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pn.-Pt. 9.00-18.00

Przegląd artykułów

Zasady działania systemu Start-Stop

Zasady działania systemu Start-Stop

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

System Start-Stop automatycznie wyłącza i ponownie uruchamia silnik, aby skrócić czas pracy na biegu jałowym, a tym samym zmniejszyć zużycie paliwa i emisję spalin. Większość producentów montuje w nowych samochodach z systemem Start-Stop akumulatory VARTA®.  Akumulator zasila wszystko – od zapłonu po stale działające układy elektryczne pojazdu i pokładowe systemy rozrywki. Zapewnia on stały dopływ energii do wszystkich urządzeń w czasie postoju. Rolą akumulatorów jest więc nie tylko umożliwienie rozruchu silnika - dlatego właśnie mówi się, że AKUMULATOR jest SERCEM pojazdu.  Większość nowych samochodów wyposażonych jest w system Start-Stop. Z myślą o nich stworzyliśmy dwa innowacyjne akumulatory: VARTA® Silver Dynamic z technologią AGM do pojazdów z zaawansowanym systemem Start-Stop z rekuperacją oraz VARTA® Blue Dynamic z technologią EFB do samochodów ze standardową wersją tego systemu.

Jazda i przyspieszanie 

Zaawansowany system zarządzania energią odłącza alternator podczas przyspieszania i w trakcie normalnych warunków jazdy, dzięki czemu silnik może przekazywać więcej mocy na koła. Alternator włącza się ponownie jedynie wtedy, gdy poziom naładowania akumulatora spada poniżej ustalonego progu.  Rola akumulatora:  Akumulator jest rozładowywany i ponownie ładowany oraz samodzielnie musi zasilać wszystkie sprzęty elektroniczne.

Hamowanie 

Hamowanie rekuperacyjne częściowo pozwala na przetwarzanie energii kinetycznej pojazdu w energię elektryczną, która powraca do akumulatora.  Rola akumulatora:  Akumulator jak najszybciej musi zostać ponownie naładowany. Powinien dysponować on wystarczającą pojemnością do przyjęcia dodatkowej energii. Musi być także zdolny do działania przy niskim stanie naładowania.

Zatrzymanie i wyłączenie silnika

Kiedy pojazd zatrzymuje się, system Start-Stop wyłącza silnik.  Rola akumulatora:  Nawet w stanie rozładowania akumulator musi dostarczyć wystarczająco dużo mocy, by ponownie uruchomić silnik.

 

 

 

Dlaczego VARTA?

Zaufanie do marki®  Dokądkolwiek prowadzi Cię droga, z akumulatorami VARTA® zawsze dojedziesz do celu. Niezależnie od tego, czy prowadzisz swój pierwszy samochód, posiadasz pojazd z systemem Start-Stop czy też jeździsz bogato wyposażonym samochodem o dużym zapotrzebowaniu energetycznym, akumulatory Black, Blue i Silver z gamy Dynamic Trio zapewniają moc, której potrzebujesz.  Nasze produkty montowane są w milionach samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli i przyczep kempingowych. Każdy akumulator to efekt ciężkiej pracy naszych inżynierów. Akumulatory zapewniają długą żywotność i niskie koszty eksploatacji - cechy te znajdziesz we wszystkich naszych produktach od zaawansowanej linii Start-Stop po profesjonalne produkty do zastosowań motorowodnych. Wybierając markę VARTA, zyskujesz najwyższą jakość i nowoczesną technologię.  Innowacja – innowacyjne akumulatory pozwalają na oszczędności paliwa w samochodach z funkcją Start-Stop. Wyprodukowane przy 20% mniejszej emisji gazów cieplarnianych zapewniają nie tylko pewny rozruch silnika, ale także skutecznie zmniejszają zużycie paliwa. 

 

Wysoki poziom usług – odwiedź warsztat współpracujący z marką VARTA®, aby uzyskać usługę wymiany akumulatora na najwyższym poziomie.  Bogata historia – marka może poszczycić się historią sięgającą ponad 125 lat. Akumulatory są montowane fabrycznie przez największych producentów samochodów i cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Wspierane przez światowego lidera rynku  Siłą napędową marki VARTA® jest Johnson Controls Power Solutions – światowy lider w produkcji akumulatorów ołowiowo-kwasowych oraz nowoczesnych akumulatorów do pojazdów konwencjonalnych i z technologią Start-Stop o napędzie hybrydowym lub elektrycznym. Koncern ten jest również pierwszą firmą produkującą na masową skalę akumulatory litowo-jonowe dla pojazdów o napędzie hybrydowym. Na naszych innowacyjnych produktach polegają dziś miliony ludzi na całym świecie.