• +48 503 478 455
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pn.-Pt. 9.00-18.00

Przegląd artykułów

Nowa generacja akumulatorów dla nowej generacji pojazdów

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W związku z nowymi przepisami unijnymi, zmierzającymi do ograniczenia do roku 2015 emisji CO2 przez pojazdy do 130 g/km, wszystko wskazuje na to, że branża motoryzacyjna wchodzi w nową erę. Aby sprostać tym wymogom, producenci samochodów opracowują alternatywne środki napędu elektrycznego oraz innowacyjne rozwiązania, mające na celu zmniejszenie zużycia paliwa. Pojawił się pełen asortyment nowych modeli pojazdów: pojazdy z napędem hybrydowym (HEV).

POJAZDY ELEKTRYCZNE

Pojazdy w 100% napędzane silnikiem elektrycznym. Rodzaje akumulatorów: litowo-jonowy, niklowo-wodorkowy. Wymiana akumulatora: nie jest wymagana. Akumulator powinien wystarczyć na cały czas użytkowania pojazdu.

FULL-HYBRID

Pojazdy napędzane naprzemiennie niezależnym silnikiem spalinowym oraz silnikiem elektrycznym. Rodzaje akumulatorów: litowo-jonowy, niklowo-wodorkowy. Zaawansowane akumulatory kwasowo-ołowiowe w opracowaniu. Wymiana akumulatora: nie jest wymagana. Akumulator powinien wystarczyć na cały czas użytkowania pojazdu.

Mild-Hybrid

Pojazdy wyposażone w komplementarny silnik elektryczny w celu zwiększenia momentu obrotowego głównego silnika spalinowego. Rodzaje akumulatorów: litowo-jonowy, niklowo-wodorkowy. Zaawansowane akumulatory kwasowo-ołowiowe w opracowaniu. Wymiana akumulatora: nie jest wymagana. Akumulator powinien wystarczyć na cały czas użytkowania pojazdu

Micro-Hybrid

Pojazdy napędzane tradycyjnym silnikiem Diesla/benzynowym, wyposażone w dodatkowe systemy/urządzenia mające na celu zmniejszenie zużycia paliwa: Stop & Start, hamowanie regeneracyjne itp. Rodzaje akumulatorów: AGM, EFB. Wymiana akumulatora: wymagana.