• 22 824 06 06
  • +48 503 478 455
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pn.-Pt. 9.00-18.00

Przegląd artykułów

Akumulatory Bosch AGM do systemów Start/Stop

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Współczesne pojazdy są wyposażone w wiele różnych elementów, które mają za zadanie poprawę komfort, dynamikę oraz bezpieczeństwo jazdy. Większość takich komponentów potrzebuje bardzo dużej ilości energii elektrycznej. Nie należy również zapominać o wielu nowoczesnych rozwiązaniach, takich jak systemy Start-Stop, które zmniejszają zużycie paliwa i emisję spalin, ale stanowią duże obciążenie dla akumulatora. Wysokiej jakości, nowoczesne Akumulatory Bosch AGM do Start-Stop świetnie współpracują z takimi systemami, ale oprócz tego można z nich korzystać z pojazdach wyposażonych w dużą liczbę odbiorników prądu.

Nowoczesne Akumulatory Bosch AGM do Start-Stop - podstawowe informacje

 

Akumulator Bosch AGM Start Stop

 

Stojący samochód z pracującym silnikiem niepotrzebnie emituje spaliny oraz zużywa paliwo. Nic więc dziwnego, że w pojazdach stosuje się specjalistyczne systemy Start-Stop, które zatrzymują silnik w czasie dłuższego postoju i uruchamiają go, gdy kierowca zamierza ruszyć (puści hamulec w autach z automatyczną skrzynią lub wciśnie sprzęgło w pojeździe ze skrzynią manualną). Proces uruchamiania przebiega bardzo szybko i sprawnie. Do prawidłowego działania takiego systemu potrzebny jest mocny akumulator o dużej pojemności i wytrzymałości.

Wymagania te spełniają nowoczesne akumulatory Bosch AGM do Start-Stop. Dzięki nim można cieszyć się mniejszym poziomem emisji spalin i dużymi oszczędnościami na paliwie bez obaw o rozładowanie lub uszkodzenie akumulatora. Warto wspomnieć, że produkty te nadają się również do użytkowania w pojazdach bez tego systemu, ale z dużą ilością odbiorników prądu generujących spore obciążenie.

Wysokiej jakości akumulatory Bosch oparte o nowoczesną technologię

Profesjonalne akumulatory Bosch AGM działają w oparciu o innowacyjną technologię PowerFrame. Bardzo istotnym elementem takiego sprzętu jest specjalna kratka, która gwarantuje optymalny poziom przepływu energii elektrycznej. Nowoczesna konstrukcja tego elementu sprawia, że akumulator charakteryzuje się o wiele lepszą wydajnością w porównaniu ze standardowymi konstrukcjami charakterystycznymi dla tradycyjnych baterii. Prezentowane akumulatory marki Bosch posiadają maty z włókna szklanego nasycone elektrolitem.

Znajdują się one między płytami ołowianymi. Dzięki wykorzystaniu technologii prasowanych płyt utrata masy czynnej jest minimalizowana. Pomiędzy masą aktywną, a elektrolitem zachodzą szybsze reakcje, więc transfer energii jest o wiele bardziej sprawny. To z kolei jest istotne w sytuacjach wyższego zapotrzebowania na prąd.

Nowoczesne akumulatory Bosch AGM do Start-Stop charakteryzują się wysoką wydajnością oraz bardzo dużą mocą. Są one w stanie przyjąć bardzo dużą ilość ładunku oraz zachowują optymalną wydajność nawet w przypadku bardzo dużej ilości cykli naładowania i rozładowania. Odporność na takie cykle jest nawet czterokrotnie wyższa w porównaniu ze standardowymi akumulatorami. Można śmiało stwierdzić, że produkty te spełniają rygorystyczne wymagania użytkowników. Warto je stosować w pojazdach z systemami Start-Stop oraz w autach z dużą liczbą odbiorników prądu.

Akumulatory te charakteryzują się stałą mocą nawet podczas jazdy na krótkich odcinkach. Jeśli w pojeździe znajduje się akumulator AGM, wówczas konieczna jest jego wymiana na urządzenie AGM, natomiast akumulatory EFB należy wymieniać na urządzenia EFB. W systemach Start-Stop nie można używać tradycyjnych akumulatorów ołowiowych. O wiele lepiej jest zainwestować w nowoczesną technologię zastosowaną w akumulatorach AGM od firmy Bosch.