• 22 824 06 06
 • +48 503 478 455
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Pn.-Pt. 9.00-18.00

Przegląd artykułów

CTEK MXS 5.0 POLAR

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

DOSKONAŁE ŁADOWANIE Z DODATKOWA WYDAJNOSCIA W WARUNKACH ZIMOWYCH - Ładowarka MXS 5.0 POLAR została zaprojektowana specjalnie, aby zapewnić uniwersalne funkcje ładowania ze szczególnym uwzględnieniem ładowania w niskich temperaturach oraz została wyposażona w dostosowane przewody AC i DC umożliwiające działanie urządzenia w skrajnie niskich temperaturach osiągających poziom -30°C.Ładowarka MXS 5.0 POLAR to zaawansowane technologicznie urządzenie wyposażone w sterowanie mikroprocesorowe, które zapewnia niezrównana jakość obsługi akumulatorów kwasowo-ołowiowych o pojemności od 1,2 Ah do 110 Ah.

CTEK MXS 5.0 POLAR

Funkcje ładowarki obejmują diagnostykę stanu technicznego akumulatora, która gwarantuje możliwość ustalenia czy akumulator jest w stanie przyjmować i utrzymywaćładunek, opatentowana technologie automatycznego odsiarczania oraz jedyna w swoim rodzaju funkcje regeneracji, która pozwala przywrócić do stanu gotowości do pracy głęboko rozładowane akumulatory z rozwarstwionym elektrolitem. Opatentowana funkcja konserwacyjnego ładowania podtrzymująco- -impulsowego sprawia, że ładowarka MXS 5.0 POLAR stanowi idealne rozwiązanie w przypadku zapotrzebowania na długotrwałe ładowanie podtrzymujące.

Dzięki wyraźnym wskazaniom kontrolek LED można w łatwy sposób śledzić cały proces testowania, ładowania i konserwacji akumulatora.Ładowarka MXS 5.0 POLAR to urządzenie 12 V działające w pełni automatycznie na zasadzie „wystarczy podłączyć”. Realizuje 8 etapów ładowania oraz oferuje możliwość wyboru programu i. Funkcje i RECOND działają osobno lub współpracują zarówno w przypadku programu, jak i programu, zapewniając użytkownikowi wysoki poziom elastyczności. Urządzenie obsługuje szeroki asortyment wszystkich typów akumulatorów kwasowo-ołowiowych o pojemności od 1,2 Ah do 110 Ah z dodatkowa funkcja ładowania podtrzymującego w przypadku akumulatorów o pojemności 160 Ah.

Posiada obudowę odporna na zachlapanie i pyłoszczelna (IP65).Ładowarka MXS 5.0 POLAR jest łatwa i bezpieczna w obsłudze, chroni układy elektroniczne pojazdu, nie powoduje iskrzenia, posiada zabezpieczenie przed odwróceniem biegunowości i zwarciami.Ładowarka MXS 5.0 POLAR posiada letnie gwarancje.

 • Kompletna obsługa akumulatora – jedyny w swoim rodzaju, opatentowany system przywracania gotowości eksploatacyjnej, ładowania i konserwacji wszystkich typów akumulatorów kwasowo-ołowiowych, zapewniający maksymalizacje ich wydajności i żywotności.
 • Łatwość i bezpieczeństwo użytkowania – bezpieczeństwo użytkownikowi gwarantuje zabezpieczenie przed iskrzeniem oraz odwróceniem biegunowości. Układy elektryczne pojazdu są zabezpieczone dzięki wytwarzaniu napięcia o wyjątkowo wysokim poziomie jakości oraz prąd charakteryzujący sie brakiem przepiec lub skoków impulsowych. Brak konieczności odłączania akumulatora od pojazdu podczas ładowania.
 • „Wystarczy podłączyć” – czynność podłączenia jest niezwykle prosta do wykonania. Następnie wystarczy wybrać program i tryb działania, a ładowarka wykona całą resztę.
 • Jedyny w swoim rodzaju 8-etapowy proces ładowania – opatentowany 8-etapowy program ładowania obejmuje testowanie stanu akumulatora, przywrócenie jego gotowości do pracy, ładowanie i konserwacje w celu zagwarantowania maksymalnej żywotności i wydajności akumulatora. Dzięki funkcji RECOND możliwa jest regeneracja głęboko rozładowanych akumulatorów z rozwarstwionym elektrolitem. Funkcja konserwacyjnego ładowania PODTRZYMUJACO-IMPULSOWEGO zapewnia doskonała obsługę akumulatora w okresach, gdy nie jest on używany.
 • Kompensacja temperatury – wbudowany układ automatycznej kompensacji napięcia ładowania w zależności od temperatury otoczenia gwarantuje doskonała sprawnośćładowania nawet w warunkach skrajnie niskich lub wysokich temperatur.
 • Przedłużenie żywotności akumulatora – jedyne w swoim rodzaju funkcje ładowarek CTEK zapewniają maksymalizacje niezawodności, wydajności i żywotności akumulatora.

UNIKALNA 8-ETAPOWA TECHNOLOGIA ŁADOWANIA FIRMY CTEK

 • ETAP 1 DESULPHATION (ODSIARCZANIE) Pulsujące napięcie usuwa siarczany z płyt ołowiowych akumulatora, przywracając pojemność akumulatora.
 • ETAP 2 SOFT START (ŁAGODNY START) Sprawdzenie czy akumulator może przyjmowaćładunek.Ładowanie rozpoczyna sie, jeżeli akumulator jest sprawny.
 • ETAP 3 BULK (ŁADOWANIE MAKSYMALNYM PRADEM) Ładowanie maksymalnym prądem do momentu osiągniecia około 80% pojemności akumulatora.
 • ETAP 4 ABSORPTION (ŁADOWANIE ABSORPCYJNE), AKUMULATOR GOTOWY DO PRACY Ładowanie malejącym prądem, aby zmaksymalizowaćładunek do 100% pojemności akumulatora. 
 • ETAP 5 ANALYSE (ANALIZA) sprawdzenie czy akumulator może utrzymaćładunek. Akumulatory, które nie są w stanie utrzymaćładunku, mogą wymagać wymiany.
 • ETAP 6 RECOND (REGENERACJA) Funkcja regeneracji dla głęboko rozładowanych akumulatorów.
 • ETAP 7 FLOAT (ŁADOWANIE PODTRZYMUJACE), AKUMULATOR CAŁKOWICIE NAŁADOWANY Podtrzymywanie napięcia akumulatora na maksymalnym poziomie poprzez dostarczanie ładunku o stałym napięciu.
 • ETAP 8 PULSE (ŁADOWANIE IMPULSOWE), ŁADOWANIE PODTRZYMUJACE Utrzymywanie akumulatora na poziomie 95-100% pojemności.