• 22 824 06 06
  • +48 503 478 455
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pn.-Pt. 9.00-18.00

Przegląd artykułów

Jak znaleźć akumulator do swojego auta?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Akumulator, jak każda część w samochodzie z czasem się zużywa. Gdy zauważamy problemy z uruchamianiem samochodu a ładowanie pomaga na krótko to znak, że czas na wymianę akumulatora na nowy. Dla wielu osób jest to dość sporym wyzwaniem. Zwyczajnie nie wiemy bowiem na co zwrócić uwagę poszukując odpowiedniego akumulatora, który dopasowany będzie do naszego samochodu. Spróbujmy więc odpowiedzieć na to pytanie.

Wizyta w serwisie - bezpiecznie ale drogo

Jednym z rozwiązań, które może pomóc ci w wymianie akumulatora na nowy jest wizyta w serwisie. Decydując się na taki krok możemy liczyć na wybór i zamontowanie odpowiedniego urządzenia, które z pewnością będzie pasował i doskonale sprawdzi się na trasie. Niestety, wybór tej opcji wiąże się ze sporymi wydatkami, na które nie każdy z nas może sobie pozwolić. Dlatego wielu kierowców decyduje się na samodzielne poszukiwania akumulatorów. Jeśli ty również należysz do tego grona pamiętaj, żeby korzystać z oferty dobrych sklepów motoryzacyjnych (również tych dostępnych online). Zakup akumulatora na promocji w supermarkecie to ryzykowne posunięcie. Złe przechowywanie tych urządzeń często sprawia, że szybko tracą one żywotność. O wiele lepiej zdecydować się na zakup urządzenia znanej marki, na które otrzymamy gwarancję.

Prosta zasada - kupuj akumulator tego samego typu

Zakup akumulatora może wydawać się trudny, ale tak naprawdę wcale nie musi tak być. Podstawową zasadą, której musisz się trzymać jest wybór urządzenia tego samego typu jaie zamontował w nim producent auta. Jeśli posiadasz tradycyjny akumulator kwasowo-ołowiowy nie decyduj się na wymianę go na nowocześniejszy typ urządzenia (np. AGM). To nie tylko niepotrzebne, ale również może być szkodliwe. Zdarza się bowiem, że wysoka temperatura silnika twojego auta uszkodzi nowoczesny akumulator. W nowych autach znajduje się on bowiem poza nią. Słowem, nie ma sensu przepłacać. Z drugiej strony jednak, nie powinieneś również oszczędzać. W nowoczesnych autach z napędem hybrydowym starsze typy akumulatorów zwyczajnie sobie nie poradzą.

Sprawdź wymiary oraz biegunowość

Nawet jeśli znajdziesz akumulator o odpowiednich parametrach, wcale nie musi oznaczać to, że będzie on pasował do twojego samochodu. Warto zdać sobie bowiem sprawę z tego, że akumulatory mają różne wymiary, przez co zdarzyć się może, że nowo zakupione przez ciebie urządzenie, zwyczajnie nie mieści się pod maską. Koniecznie sprawdź więc wymiary nowego akumulatora przed zakupem. Zwróć również uwagę na położenie biegunów w akumulatorze. Jeśli będą odwrotne niż w starym akumulatorze podłączenie klem może okazać się problematyczne lub nawet niemożliwe.

Podsumowując, jeśli chcemy wybrać akumulator na własną rękę a jednocześnie nie mamy pewności, czy dokonujemy dobrego wyboru warto skorzystać z pomocy wyszukiwarki akumulatorów. Wpisując model i markę swojego samochodu szybko dowiesz się jakie urządzenia pasują do twojego auta. Jedną z takich wyszukiwarek znajdziesz pod adresem https://akustrefa.pl/jaki-akumulator.